Jak to se sportem nepřehnat?

Jak to se sportem nepřehnat?

Žijeme v době extrémů, a tak kromě toho, že stále klesá počet dětí, které se přirozeně hýbou a sportují, tak na druhou stranu se někteří rodiče snaží až příliš zarputile a jednoznačně ze svých dětí udělat vrcholové sportovce.

Od jakého věku by se dítě mělo věnovat výhradně jednomu sportovnímu odvětví? Když je dítě sportovně nadané a talentované, ve všech sportovních klubech různých odvětví by ho chtěli. A dítě se neumí samo rozhodnout?! Hraje hokej, golf a tenis, což je docela častá kombinace. V těchto případech od trenérů slýcháte, že aby něco dokázal, je třeba zvýšit počet tréninků a zintenzivnit přípravu právě v tom sportu, který trenér trénuje. Kdy poslechnout trenéry a kdy s tvrdým a úzce specializovaným tréninkem ještě počkat? Kdy se specializovat na jeden sport?

Domnívám se, že pokud budeme děti nutit od raného věku k soutěžení v jednom jediném sportu proti jeho vůli, může se stát to samé, co lvíčeti, které by matka lvice pustila předčasně na lov, „nepřežije“, respektive sport se stává „nepřítelem“ dítěte.

Sportovní akademie > O nás > Zalíbení v pohybu > Jak to se sportem nepřehnat?